8 نکته ای که در مورد خرید ابزار گل آرایی نمی دانید!

ابزار گل آرایی

طراحی دکوراسیون منزل، جشن تولد، عروسی و مهمانی بدون استفاده از گل‌های زیبا و جذاب کامل نیست. وقتی صحبت از دکوراسیون جشن تولد، دکوراسیون منزل ، دکوراسیون محل برگزاری مراسم‌ عروسی و… می‌شود، گل‌‌ها اولین انتخاب برای تزئین محیط هستند. رنگ‌های متنوع، شکوفه‌های زیبا و بوی روح‌نواز گل‌ها هر مکانی را رویایی می‌کند. هنر گل آرایی به معنی چیدمان هماهنگ گل‌های طبیعی و مصنوعی برای تزئین خانه یا مکان‌های برگزاری مراسم‌های عمومی، اعیاد و آئین‌های مذهبی است. اگر قصد اجرای گل آرایی در منزل خود را دارید پیش از اقدام به خرید لوازم گل آرایی حتما نکات زیر را بخوانید…

1- هر گلی یک بو دارد

گل‌ها انواع متفاوتی دارند و استفاده از هرکدام از آنها معنی خاصی را در ذهن انسان تداعی می‌کند. بنابراین از هر گلی را برای هر مراسمی استفاده نکنید. پیش از اقدام به خرید لوازم گل آرایی از اهمیت انواع گل در دکوراسیون آگاه باشید تا گل‌هایی متناسب با مراسم خریداری کنید. شیوه تزئین گل برای مناسبت‌هاص خاص حرف و احساسات خاصی را به مهمانان شما منتقل می‌کند. برخی گل‌ها نماد عشق، آرامش، خلوص و زیبایی و برخی نماد عزا و غم هستند.

خرید لوازم گل آرایی

2- به احساسی که منتقل می‌کنید توجه کنید

برای طراحی دکور مراسم‌های خاص بهتر است از لوازم گل آرایی طبیعی استفاده کنید.  گل‌ها سریع‌تر از صدا حرف می‌زنند. شیوه گل آرایی شما احساسات خاصی را به افراد منتقل می‌کند. انتخاب یک گل خاص، در یک روز خاص، در یک مکان خاص همراه با تزئین خاص، احساسات خاصی را به طرف مقابل شما منتقل می‌کند که این احساس می‌تواند منجر به پدید آمدن عشق، تقویت رابطه، دلسردی یا صمیمت شود. لوازم گل‌ آرایی طبیعی احساسات مثبت، شادی و حس خوب را منتقل می‌کنند.

3- اصول گل‌آرایی را بیاموزید

هنر گل‌آرایی اصول مهمی دارد که حتما باید پیش از خرید لوازم گل آرایی مطالعه کنید. چرا که عمر گل‌ها کوتاه است و مراقبت و نگهداری از آنها کار راحتی نیست. خط، فرم، رنگ و بافت، عناصر اصلی طراحی هستند. چیدمان هماهنگ گل‌ها، تعادل، کنتراست، ریتم و زیبایی ایجاد می‌کند. بنابراین بدون کسب دانش لازم از ابزار، طراحی مناسب محیط، نگهداری و طول عمر گل و… اقدام به خرید لوازم گل آرایی کنید.

4- گام بعدی برای طراحی و دکوراسیون با گل، خرید لوازم گل آرایی است

لوازم گل آرایی شامل ابزارهای طراحی با گل مثل قیچی مخصوص هرس، ابزارهای نگهداری تازه گل‌ها و تجهیزاتی مثل انواع گلدان است. خوب می‌دانید که با یکی از ظرفیت‌ترین و حساس‌ترین مخلوقات طبیعت کار می‌کنید. پس حتما به مراکز معتبر فروش لوازم گل آرایی مراجعه کنید.

5- در خرید لوازم گل آرایی خلاق باشید

وقتی وارد مراکز فروش لوازم گل آرایی می شوید چشمان خود را خوب باز کنید. باید به خوبی بدانید که هر گل، گیاه، ظروف، گلدان، لوازم مصرفی و… که خریداری می‌کنید دقیقا کجا و چگونه استفاده خواهد شد. اگر به دنبال چیدمان خانه خود هستید، رنگ اتاق و روحیه خود را در نظر بگیرید. باید بدانید که روی چه سطوحی کار می‌کنید. به تناسب رنگ گل‌ها، گلدان و ظروف با محیط به خوبی توجه کنید. قیمت‌ها و کیفیت‌ها را به خوبی بررسی کند و با برنامه خرید کنید.

6- لیستی از لوازم گل آرایی ضروری تهیه کنید

همانند اجرای هر کاری هنری و خلاقانه دیگر پیش از شروع کار باید ابزار مورد نیاز آن را آماده کرده باشید. خرید لوازم گل آرایی ضروری بسیار اهمیت دارد. چرا که گل‌ها زود خراب می‌شوند و شما هرچه سریع و کارآمد باید مراحل گل‌ آرایی را انجام دهید تا هنر دستی شما دوام بیشتری داشته باشد. ظروف مسی و برنجی، ظروف نافرم، سبد، ستون و گلدان‌های سنگی، ظروف چینی، کپسول آب، کاتر یا چاقوی اره ای، قیچی تیغ بر، سیم‌چین، انواع چسب، سیم، قیچی باغبانی، انبردست از لوازم گل آرایی ضروری به شمار می‌روند که حتما باید در لیست خرید خود قرار دهید.

7- یک قدم مانده تا به یک طراح متخصص گل‌آرایی تبدیل شوید. بعد از خرید لوازم گل ‌آرایی حالا باید پروژه خلاقانه خود را اجرا کنید.

خرید لوازم گل آرایی

8- حالا به دنبال راهی برای افزایش طول عمر گل‌ها هستید

اگر از لوازم گل آرایی طبیعی برای طراحی دکور خود استفاده کرده باشید، فکر اینکه به زودی هنر خلاقانه شما خراب و پژمرده می‌شوند، افسوس برانگیز و ناراحت کننده است. جالب است بدانید که در خانه شما حتما ابزاری برای افزایش ماندگاری و دوام بیشتر گل‌ها وجود دارد. ترکیب سرکه سیب و شکر، اسپری مو، شربت، سکه‌های مسی، قرص آسپیرین و شکر، لوازم گل‌ آرایی خانگی برای افزایش طول عمر گل‌ها هستند که با یک جست و جوی اینترنتی ساده می‌توانید از شیوه به کارگیری این راهکارها بهره‌مند شوید.

گل آرایی یک حرفه و تخصص است اما خیلی از ما شاید برای دکوراسیون منزل یا یک مهمانی و جشن خودمانی دوست داشته باشیم که با خلاقیت خودمان با گل‌ها کار کنیم. هر فصلی پالت‌های متنوعی از رنگ و گل را به نمایش می‌گذارد. اگر ذوق طراحی دکور با هنر گل آرایی را دارید باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

ابتدا فضای مورد نظر خود را به خوبی بررسی کنید
احساسی که می‌خواهید منتقل کنید را در نظر بگیرید
نوع طراحی خود را در ذهن تداعی کنید
اصول اساسی و مهم گل آرایی را مطالعه کنید
سپس به یک مرکز فروش لوازم گل آرایی معتبر بروید
لوازم گل آرایی ضروری و مورد نیاز خود را تهیه کنید
و در نهایت از هنر خود لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *