با مهم ترین ابزار گل آرایی آشنا شوید!

ابزار گل آرایی

ابزار مختلفی برای هنر گل آرایی در بازار وجود دارد، ابزار اولیه مانند قیچی ، چسب ، سیم و… از ملزومات و ابتدایی ترین ابزار گل آرایی است. سعی ما در اینجا این است که آشنایی با ابزار گل آرایی را بیشتر کنیم و انواع ابزار هایی که در گل آرایی کاربرد دارد را بررسی کنیم. ما همچنین برای راهنمایی شما وسایل مختلف را نیز در نظر گرفته ایم. با ما همراه باشید.

ابزار های برش دادن و ساقه و برگ گل ها

قیچی

اگر قیچی فوق العاده تیز گزینه مورد نظر شما برای برش است ، انواع مختلفی با مجموعه و سبک های مختلف در دسترس است. و کار شما را برای گل آرایی آسانتر میکند.

ابزار گل آرایی

کاترها

اگر کاترها مد نظر شما باشند ، می توانید کاتر های استاندارد گل  را استفاده نمایید، موارد استفاده از کاتر ها را میتواند به این صورت نام برد کاتر ها برای برش های شاخ و برگ درختان و گل ها که دارای ساقه ی صخیم هستند استفاده کرد. از کاتر ها در هنر گل آرایی برای برش سیم ها نیز استفاده مشیود البته باید مراقب دست های خود نیز باشید. این ابزار برای برش ساقه گل ابریشم بسیار مفید و مناسب است.

ابزار گل آرایی

 

پوست کن (رز پاک کن)

ابزار مناسب برای آسان تر کردن کار خود هنگام بریدن شاخ و برگ ساقه، انواع پوست کل است. به این وسیله عریان ساز ساقه، رز پاک کن، پوست کن شاخه و برگ و جدا کننده شاخ و برگ نیز میگویند. این ابزار یک وسیله مهم و ضرروی در هنر گل آرایی است حتما در کنار دیگر ابزار و لوازمتان یک پوست کن نیاز شماست.

آشنایی با ابزار گل آرایی

ابزار های اتصال دهنده گل در هنر گل آرایی

چسب گرم

اگر چسب گرم چسب مورد نظر شماست ، در این صورت چسب های تفنگی زیادی پیدا خواهید کرد.  چسب های گرم تفنگی نه تنها برای چسباندن اجزای سازنده مانند چوب در کنار هم برای تزیین تاج های گل مفید هستند بلکه هنگام تهیه طرح با استفاده از گل های ابریشمی نیز مفید هستند.

آشنایی با ابزار گل آرایی

چسب گل، چسب PVA ، چسب اسپری

هنگامی که چسب گرم مناسب نیست ، از چسب گل ، چسب PVA ، چسب اسپری استفاده کنید. برای چسباندن مواد تازه یا مصنوعی از چسب گل سرد استفاده کنید. و اگر می خواهید اکلیل یا مواد زرق و برقی به یک طرح اضافه کنید ، چسب اسپری مناسب است.

آشنایی با ابزار گل آرایی

 

منگنه ها

اگر شما به دنبال یک وسیله برای کارهایی از قبیل اتصال کارت به سلفون یا ایمن کردن روبان پلیسه دار یا چیزی برای بستن پارچه به یک قوس چوبی گل هستید، منگنه ها مناسب هستند. به علاوه، هر اندازه ای از منگنه که شما همیشه به آن نیاز دارید وجود دارد.

چسب نواری برای وصل ساقه ها

هر چقدر نوار در مورد وصل کردن چند گل بهم و شاخ و برگ برای طرح هایی مانند تاج گل و دسته گل عروس مهم باشد ، انواع مختلفی از نوارها را با جعبه پیدا خواهید کرد. برای وصل کردن خزه های سفید یا سبز از چسب نواری سبز تیره یا روشن نیز میتوان استفاده کرد.

نوار گل، نوار لنگر برای فیکس گل و پیچیدن تاج گل

نوار گل ضد آب ونوار لنگر برای نگه داشتن فوم گل در کاسه های پلاستیکی ، سینی ها ، بشقاب ها و شمع های پلاستیکی میتوان استفاده کرد. از عرض 6mm یا 12mm انتخاب کنید. همچنین نوارگل برای اتصال وسایل پلاستیکی یا نگهدارنده پین ​​به ظروف یا شمع ها به نگهدارنده شمع وجود دارد. علاوه بر این ، رولهای مخصوص برگهای پشتی تاج گل نیز وجود دارد.

رشته ها و سیم ها برای اتصال

وسایل مختلفی برای اتصال از جمله ریسمان های باغی به صورت طبیعی و سبز ، سیم ها در دو رنگ مختلف ، به علاوه سیم کمی ضخیم در رنگ های طبیعی ، سبز و قهوه ای انتخاب شگفت انگیزی خواهد بود.

نوارهای چسب

نوار چسب واضحی را برای بسته بندی دسته گلها پیدا خواهید کرد ، باعث ایجاد شبکه های پشتیبانی در سراسر ظروف و البته بلند کردن گرده های زنبق می شوند!

 

ابزار های نگهدارنده و تزئیینی گل

سیمهای کوچک

بسته به اینکه دسته گل شما چه چیزی لازم دارد یا چه رنگی دارد میتوانید از سیم های تزیینی نقره ای یا رنگ های دیگر برای سوراخ های کوچک استفاده کنید یا سیم های قوی تر برای ساقه های گل بزرگ.

نگهدارنده ی پین

نگهدارنده پین ​​گرد ، که گاهی اوقات به آن قورباغه نیز گفته می شود ، در مجموعه ای از اندازه ها و مواد مختلف، که برای ایجاد چیدمان گلهای طبیعی به آن نیاز دارید.

سیم های آلومینیومی

اگر در هنگام ساخت تاج های گل یا گلدان های شمعدانی از سیم آلومینیومی انعطاف پذیر استفاده می کنید ، در این صورت شانس دارید. هر دو نوع استاندارد و مسطح در رنگ های مختلف وجود دارد.

سیمهای تزئینی

سیم حلقوی فلزی وسیم شمش به مقدار فراوان و تقریباً در هر رنگی مانند رنگین کمان وجود دارد! میتوان از آن برای تعلیق شکوفه ها در پرده گل یا آویزان نگه داشتن ساقه در شیشه استفاده کرد.

پین

از بین این مجموعه دوست داشتنی پین ها را برای سوراخ های دکمه ای، قفسهای نگهدارنده و روبان های ایمن در محل انتخاب کنید. پین های مروارید در رنگ های مختلف ، به علاوه دیامانت و پین های الماس نیزقابل استفاده هستند.

سینی های گلدار

سینی های پلاستیکی تک ، دوجداره و از جنس پلاستیک سبز و سیاه برای فوم گل بسیار زیاد است.

کاسه های پلاستیکی

همچنین می توانید بشقاب ها و کاسه هایی با طراحی خاص برای چیدمان کف گل ، از کم عمق تا عمیق ، کوچک تا بزرگ پیدا کنید.

فوم گل

در بازار گل ، انواع مختلفی از فوم گل در انواع مختلف و اندازه وجود دارد ، از آجرهای استاندارد ، بلوک های جامبو و تابلوهای طراح ، گرفته تا کره ها ، استوانه ها ، حلقه ها و تزئینات. در میان سایر موارد موجود ، سینی ها و قاب های مملو از فوم آماده طرح هایی مانند بالش ، طرح قلب و چیدمان های مارپیچ،و فوم های با حرف اول اسم. و همچنین فوم سبز برای ساقه های تازه ، کف قهوه ای برای گل های مصنوعی یا خشک وجود دارد.

آشنایی با ابزار گل آرایی

لوله های گل / فیال

از گلهای بلند با سنبله استفاده کنید یا گلهای ساق کوتاه مانند ارکیده  را در طرح های خود بگنجانید ، یا ازآنها در جعبه های کوتاه در ظرفیت های مختلف برای نگه داشتن گلهای تک ساقه استفاده کنید. میتوانید این لوله ها را در فوم ها قرار دهید و ساقه ی گلهارا در آنها بگذارید و با برگ ها اطراف آنها را تزیین کنید.

روبان

روبان های پهن و باریک در رنگ های متفاوت از جنس ساتن برای تزیین گل و دسته گل استفاده میشود.

ابزار و مبانی گل

زیباترین طرح ها بدون پایه و اساس ماندگار نیستند. چسبها ، نوارها ، سیمهای گلفروشی و ابزارهای برش به شما کمک می کنند تا آرایش های ساختاری محکم و از نظر ساختاری ایجاد کنید.

نگه دارنده کارت گل

نگه دارنده کارت افزودنی خوبی برای هر نوع آرایش گل ، سبد هدیهداست. با خیال راحت انواع کارتهای محفظه را نگه می دارد.

نگهدارنده فوم

محصولات پلاستیکی اساسی برای ایجاد طرح های زیبا و موارد دیگر.

نگهدارنده شمع

آن را در یک ظرف بچسبانید ، یک شمع را در محل گل ها محکم کنید.

ابزارهای برش گل

ابزار مناسب مهم است. ساخته شده از استیل ضد زنگ باکیفیت و دارای دسته های نرم و مقاوم در برابر لغزش ، ابزارهای برش گلدار برای سالها ساخته شده اند. این خط شامل چاقوهای گلدار قلاب و مستقیم تاشو ، برش دسته و شاخه ، قیچی ، برش سیم ، انبردست و یک مجموعه کامل است.

پایه های تاج گل

از جنس استیل با کیفیت بالا ساخته شده اند  به اندازه کافی محکم هستند تا از ترتیبات بزرگ پشتیبانی کنند. برای نگهداری و حمل و نقل آسان مسطح می شوند.

سیم پایه

مکانیسم اساسی برای ایجاد طرح های محکم. از آنها برای پشتیبانی از ساقه های گل ، کمان های ایمن و سایر مواد استفاده کنید.

چسب ، چسب و نوار

چسبها و نوارها، با خیال راحت و به راحتی پیوند می خورند و به طرح های شما یکپارچگی ساختاری محکم و آرامش خاطر می دهند تا روی خلاقیت تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *